Dobrovolnické centrum

 

Součástí organizační struktury Elva help o. s. se v roce 2016 stane Dobrovolnické centrum zoo-terapie. Jeho součástí bude nabídka dobrovolnických služeb dobrovolníků zoo-terapeutů pro poskytovatele a zadavatele sociálních služeb zejména v Libereckém kraji. Naše dobrovolnické centrum bude poskytovat tak trochu jiné služby v dobrovolnické činnosti.

Budeme se intenzivně zabývat získáváním dobrovolníků a jejich školením ve specifických dovednostech zoo-terapie tak, abychom mohli nabízet dobrovolnickou činnost na vysoké odborné úrovni.

Naši dobrovolníci budou věnovat svůj čas a energii lidem, kteří žijí v zařízeních sociálních služeb s pobytovými službami, ale také všem uživatelům sociálních a zdravotnických služeb, u kterých naši sociální pracovníci zjistí výhodnost zoo-terapie pro klienta.

Spolupracujeme s odborníky na testování zvířat, kteří nám pomohou určit, které zvíře je pro činnost pod záštitou centra vhodné, jaké jsou jeho silné stránky a kde jsou hranice jeho pozitivního působení na klienta – uživatele sociálních služeb.

Našim dobrovolníkům zajistíme zázemí a podporu vedení organizace, koordinátora dobrovolnické činnosti, supervizora a odborného poradce. Dobrovolníci budou mít možnost všestranně rozvíjet svou odbornost díky expertnímu školení v zoo-terapii.

Finance na zajištění chodu dobrovolnického centra získáme prostřednictvím projektů ESF, dotací Ministerstva vnitra, darů a dalších.

Budeme rádi, pokud s námi navážete spolupráci a stanete se naším dobrovolníkem, nebo donátorem! Děkujeme!